Tänane kuupäev Neljapäev 16 Mai, 2024 12:42

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Chrysler Sebring 2001.a 2,7
PostitusPostitatud: Esmaspäev 29 Mär, 2010 13:02 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Laupäev 27 Mär, 2010 21:23
Postitusi: 3
Tere!

Olen oma esimese auto otsinguil ning Chrysler on silma jäänud, eriti Sebring. Selles autos lihtsalt on midagi, mis köidab. Pole küll sees istunud ja ringi vuranud, sest siiani on asi jäänud ideetasandile, kuid elutempo ja mugavus hakkavad oma nõudma - on vaja autot. Miks Sebring ? Ta on suur (räägib inimene, kes pole sees istunud :D ) ehk ma ise olen ca 2m pikk ja usun, et mahun kenasti sinna ära ja mugavalt tunneb ka inimene, kes peaks minu seljataga istuma. Mul on vist mingi väikeste autode foobia. Näiteks sõbral on kena Honda Accord, kuid ta ise on ca 2m pikk ja kui ma peaksin tma taga istuma, siis on äärmiselt ebamugav ja pea on ka laes ning siis mõistsin, et kui endale auto kunagi ostan, siis peab see olema mugav nii mulle kui kaasreisijatele.

Olen nüüd mõned päevad siin foorumis erinevaid teemasid lugenud, mis puudutab Sebringut ja hetkel on emotsioonid segased. Eriti ajab karva püsti teema, kus autoomanikud käivad hoolduses ja saavad külaltki krõbedaid arveid ehk see paneb natuke kukalt kratsima kui ikka tuhandete viisi läheb millegi hooldamiseks ja korda saamiseks. Samas ega auto polegi odav lõbu :) Kui jälle lugeda Sebringute omanike sõidumõnusid, siis jääb täpselt mulje, et see on auto, mida väga välja vahetada ei tahakski :) Seega olen nüüd suure dilemma ees. Tean, mida tahan, kuid põiklen ja vaatan erinevaid variante. Üle 50 000.- ei tahaks väga auto eest maksta, kuid nüüd tekib jälle küsimus - kas selle raha eest saab korraliku ja hästi hoitud auto või pärast soetamist hakkavad ilmnema vead ning siis hakkab see mõnus tuhandete välja käimine.

Esialgu on silma jäänud see isend:
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html
Oskab ehk mõni foorumlane ausat juttu selle isendi kohta rääkida. Läbisõit tundub kahtlaselt väike või mis... Ma ei tea miks, kuid musta värvi Sebring paelub mind meeletult.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 29 Mär, 2010 14:08 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2001 Chrysler 300M

Liitunud: Teisipäev 21 Nov, 2006 12:48
Postitusi: 2246
Asukoht: Tallinn
Sebring on kena masin, tahtsin ka kunagi musta Sebringut aga kui olin võrrelnud seda 300M ga siis loomulikult ostsin musta 300M.
Olen 1.90 pikk ja Sebring oli minu jaoks pisike. Aga see on ainult minu arvamus. :hi:


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 29 Mär, 2010 16:04 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
Sebring, sebring, sebring....
Ise sõidan sellega juba päris mitu aastat ning üldjuhul olen rahul sest:
1. suht vähe on sellega teeninduses istutud - võiks ju rohkem aga...
2. kuju meeldib - samas nagu olen eelnevalt maininud i-le on jäänud täpp panemata

Seda pea alati meeles, et iga auto on oma iseloomuga, võib hästi vastupidada ja ei või ka...

See auto mis lingil on siis 2001, kui väga aus olla ega seda näitu väga uskuda ei tahaks, minu masinal oli ees 114K km ning igatepidi trimmis - sisemine nahk, rool on siiani kare, jne...

Sildadesse olen pannud praeguseks (ei mõtle rehve) kuskil 1,5K eeku (ülemine õõts + välimine rooliots+töö) ning lähiajal läheb sinna veel (rooliotsad, esirattalaager, tagumised šarniirid - kokku ~2600eeku kanti+töö) . Arvestama peaksid, et alates 100K km hakkab see auto tiba raha küsima just kuluvosade suhtes.

2,7L Mootoril hoia silma peal!!! ja seda päris tõsiselt.
Mina olen vahetanud õli 6-7000km tagant, sest nii pean kõige vajalikumaks ja teiseks õli saab lihtsalt otsa.
Sai soetatud ka klapisääre tihendid aga need on hetkel veel vahetamata, kuigi võiks ära vahetada.
Õliks kasuta kindlasti täissünti ning mis kannatab hästi kuumust, ei hakka vahutama ja oleks 5W30. mootoris on kõigest 4,7L õli ja see läheb suhteliselt soojaks. Plaanis oli paigaldada lisaks õlijahutus, kuid mõtteks on jäänud. Teiseks vajalikuks lisandiks pean õliseparaatorit PCV klapi vahele... kuid need on praegu idee tasandil.
Muide Silber päris kindlasti kiidab seda autot taevani aga kauple välja 1a. mootorile garantii. jne...

2001a. masinatel peaks olema ka väike probleem roostega - kapoti valtsid ning tagumiste uste rattakoopa valtsid....

Teemüra tuleb salongi liiga hästi... tõesti liiga hästi. aitab kui kasutad vaikseid rehve või lisad müraisolatsiooni.

Mis on hea - naisele meeldib see auto tõesti, sees on mugav olla, auto on auto kujuga, 2,7 liigutab masinat suhteliselt reipalt ning tiba möliseb mõnusalt, ega ta ikka väga palju ei lagune, on suhteliselt tolerantne ning kannatlik oma vigadega.

Kui oled Tartus siis võib käia ju seda masinat vaatamas, nädala sees olen ise Tartus, nädalavahetustel Rakveres (sebring on mul samuti Rakveres...)

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 29 Mär, 2010 16:31 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Sebring

Liitunud: Pühapäev 05 Veebr, 2006 16:58
Postitusi: 619
Asukoht: Tallinn
Ise olen olnud 2,5 aastat sarnase asja rooliratta taga ning üht ma ütlen:
See auto on igav - istu sisse ja ainult sõida. Varsti hakkad tahtma V8 mootoriga Dodge Chargerit :)
Kui autot tuunida tahad, siis Sebring ei ole selle jaoks. Tuuningjubinaid lihtsalt pole.

Minu auto kohta saab lugeda: viewtopic.php?f=1&t=2465 kohati on seal ka mõned hinnad olemas jubinatele.

Asi müügis ka


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 29 Mär, 2010 17:08 
Eemal
Kasutaja
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Teisipäev 01 Dets, 2009 19:38
Postitusi: 9
Mul ka samasugune masin ja olen väga rahul aga soovitan kindlasti vaadata kas armatuurvalgustus töötab, se chrysler tüüpviga. Kütuse pooles ei ole hullu keskmiselt 8l 100km mul võtab linnas 10


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 29 Mär, 2010 20:39 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev 06 Juun, 2006 18:26
Postitusi: 367
Asukoht: Pärnu
Minu pikkus on küll vähem kui Tomil nimelt 188cm :) aga selle üle, et Sebring pisike on küll kurta ei saa. Kuna müüb Silberauto koos hooldusraamatuga ja numbri tähedki suht sarnased minu masinaga siis arvan, et tegu on õige läbisõiduga. Minu omal oli ka ostes mingi 117000 eest. Veermiku ja muud detailid saad ja lasta ostes kohapeal üle vaadata, arvatavalt on Silberauto seda ka teinud ja oskab kohe öelda kas on mingeid töid vaja teha. Nii ehk naa pead arvestama veel nn varurahaga sest iial ei tea mis ost kaasa tuua võib, tegu pole ju uue masinaga. Selle raha eest peaks autot küll olema. Kummaline, et enamus mis müügil on kirjas tumesinisena aga minule sattus ka tehnilise passi järgi must Mr Green

_________________
Selge mõistuse esimeseks eelduseks on enamike arvamusega mittenõustmine. Oscar Wilde


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 29 Mär, 2010 21:14 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Sebring

Liitunud: Pühapäev 05 Veebr, 2006 16:58
Postitusi: 619
Asukoht: Tallinn
erki103 kirjutas:
Kütuse pooles ei ole hullu keskmiselt 8l 100km mul võtab linnas 10

Kuidastesedaküllteete?


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 29 Mär, 2010 21:25 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
elwood kirjutas:
erki103 kirjutas:
Kütuse pooles ei ole hullu keskmiselt 8l 100km mul võtab linnas 10

Kuidastesedaküllteete?

Kuidas?
mul ainult väikelinna sõidud ja ees on 13-15, korraks Tallinna ots teha langeb keskmine 9 peale.

Muide aprilli tehnikamaailmas on sebringust juttu - seal piltide peal on 2006a. limited masin ning suht neutraalne jutt. Ei midagi rabavat ja üllatavat. Kuigi mina ei saa eriti aru sellest "odava plasti" jutust - ok puit immitatsioon jah... aga ülejäänud on on isegi etem, kui WAG masinatel....

Mis ma veel märkasin 2,7 mootorite juures. Nimelt minu masinal on EGR süsteem peal aga paljudel müügis olevatel masinatel seda pole. Aru saab sellest, et kui mootori peal olevasse sissevõetava õhu plastikust kollektorisse on juhitud metallist torud + termostaadi pool on üks ümmargune andur/klapp
EGR peal
Pilt

EGR-puudub:
Pilt

Kas see on positiivne või negatiivne asi... :think:

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 29 Mär, 2010 21:34 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Sebring

Liitunud: Pühapäev 05 Veebr, 2006 16:58
Postitusi: 619
Asukoht: Tallinn
Mul ka väikelinnasõidud (Tallinn, foorist foorini) ja alla 10km otsad. Linnas jääb keskmine vahemikku 11-16. Ma muidugi ei hellita ka parempoolse pedaaliga.
Trassil on tõesti 7,5-8 kandis.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 30 Mär, 2010 8:01 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev 06 Juun, 2006 18:26
Postitusi: 367
Asukoht: Pärnu
Mul sõidab naine Pärnus enamus päevi ainult ca.5km otsa tööle ja tagasi. Max kulu oli talvel 13,1L, praeguste ilmadega ja ka enamus suve jääb kulu sinna 11,5-12 kanti. Trassil sõidab auto harva,enamus ikka linna otsi. Hmm-i jutust ajendatuna käisin lausa spetsiaalselt vaatamas, et kas on EGR peal või mitte....on küll :)

_________________
Selge mõistuse esimeseks eelduseks on enamike arvamusega mittenõustmine. Oscar Wilde


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 30 Mär, 2010 11:02 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Laupäev 27 Mär, 2010 21:23
Postitusi: 3
Suured tänud Teile selle elava diskussiooni eest.
111TOM, usun tõesti, et 300M on suurem, kuid eks ta ole ka janusem. Usun, et 2,7 mootorist oleks mulle esialgu piisav, kuid nagu öeldakse - süües kasvab isu ja mine tea, mis tulevik tuua võib.
Minu jaoks see auto igav ei tundu ja tuunima pole kohe kindlasti plaanis hakata. Peaasi, et suudan ta töökorras hoida kui peaksin soetama.

Ühesõnaga nagu ma aru olen saanud, siis Sebringu nõrgimad kohad, mida peaks laskma üle vaadata on:

1. Armatuurivalgustus võib üles öelda
2. Mootoril silma peal olema, eriti õli osas.
3. Istmesoojendused kipuvad rikki minema ? tüüpviga ?
4. Teemüra kostub hästi salongi - paremad rehvid või müraisolatsioon

Kas 5-daks punktiks saab veel midagi panna ?

Küsin lisaks, et palju Teil liikluskindlustuse makse on (koos ja ilma kaskota). Tean, et see varieerub sõltuvalt kindlustupakkujast jne.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 30 Mär, 2010 11:09 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
5. pane sillad... või esituled (kipuvad tuhmuma, seoses pirnide kuumuse tagajärjel klaas kuumeneb ning kiire jahutamine rikub plastikklaasi (pesurid...))

Kindlustusmakse 2,7 on n.ö. kõrgema koefitsendiga ehk ületab 145KW piiri.
praegu jääb kindlustus 2000eeku piirile, kaskot ei oma
siin on ka minu masina lühikokkuvõte
garage_vehicle.php?mode=view_own_vehicle&CID=2
viewtopic.php?f=1&t=2454

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 30 Mär, 2010 13:04 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Sebring

Liitunud: Pühapäev 05 Veebr, 2006 16:58
Postitusi: 619
Asukoht: Tallinn
6. antenni tõmblemine sisse-välja. suht häiriv asi. lahendus -> pane raadio tööle, eemalda antennimootori toitepistik või pane lausa lüliti vahele ning antenn on paigal. ka kipub antenni mootor kiiresti ära kustuma.

7. aku on kehva koha peal.

8. tehase valusate velgede "kilbid" kipuvad ära kaduma, silberis maksab palju raha.

kindlustus oleneb isiku enda "koefitsendist", registreerimise asukohast ja veel miljonist asjast.
minul on kindlustusmakse ca 2000.- aastas.
kaskot pole.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 06 Apr, 2010 11:18 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Laupäev 27 Mär, 2010 21:23
Postitusi: 3
Tere!

Olen nüüd natukene Sebringuid uurinud ja ühe konkreetse isendiga läks asi juba päris kaugele. Ühesõnaga masin tundus kui ideaal olevat - reaalselt näinud muidugi ei olnud, kuid müüja jutt oli hea, kuid paraku tuli välja, et 2002.a masin oli 8 korda avariis osalenud, neist 6-l korral ise põhjustaja olnud. Automüüja väidab, et tal ei olnud aimugi - autoomanik ise on naisterahvas, kes siis oli endale määranud isiku, kes ta masina maha müüks. Auto pidavat olema korras, kuid see ei pane mind veel ostma, sest teadmine, et see on korralikku peksu saanud, viib emotsiooni olematuks. Saades selle jama teada, siis lõpetasin kiirelt igasuguse mõtte selle masina ostmisest. Kõik, mis särab pole kuld - see peab ikka jätkuvalt paika.

Siinkohal tahaks väga tänada kasutaja hmm abi eest, kes oskab väga head nõu anda!! :thumb:


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 06 Apr, 2010 12:56 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
Kustutada emotsioonid sebringu ostmisest... :oops:

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 104 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia