Tänane kuupäev Esmaspäev 13 Mai, 2024 23:12

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 42 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 03 Jaan, 2008 19:15 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 19 Jaan, 2006 22:22
Postitusi: 3136
Olen kohtunud sellise inimesega, kes vaatas läbi mingeid pabereid ja kirjutas lubasid.Tema jaoks oli inimene, kes oli puudega,täielik ebard ja tal ei ole mingeid õigusi ega lubasid vaja. Isegi mitte autojuhiluba ja auto ostmise luba või mingit soodustust ( ei mäleta enam täpselt) Tema ei suutnud ära imestada, et kuidas sõidab autoga inimene, kellel on üks käsi küünarnukist ära ja teise käega oli ka midagi viga, aga tema jaoks oli ehitatud auto, millega ta sai sõita .
Pilte kahjuks enam ei leia üles .


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 03 Jaan, 2008 21:20 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev 26 Juun, 2006 22:38
Postitusi: 1384
Asukoht: Helsinki
Mobiil: 58333448
Oberst kirjutas:
Olen kohtunud sellise inimesega, kes vaatas läbi mingeid pabereid ja kirjutas lubasid.Tema jaoks oli inimene, kes oli puudega,täielik ebard ja tal ei ole mingeid õigusi ega lubasid vaja. Isegi mitte autojuhiluba ja auto ostmise luba või mingit soodustust ( ei mäleta enam täpselt) Tema ei suutnud ära imestada, et kuidas sõidab autoga inimene, kellel on üks käsi küünarnukist ära ja teise käega oli ka midagi viga, aga tema jaoks oli ehitatud auto, millega ta sai sõita .
Pilte kahjuks enam ei leia üles .


Omalt poolt soovitaks vähem kohtuda selliste inimestaga.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 03 Jaan, 2008 21:25 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1997 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Kolmapäev 31 Jaan, 2007 22:22
Postitusi: 891
Asukoht: L-VIRUMAA
Oberst kirjutas:
Olen kohtunud sellise inimesega, kes vaatas läbi mingeid pabereid ja kirjutas lubasid.Tema jaoks oli inimene, kes oli puudega,täielik ebard ja tal ei ole mingeid õigusi ega lubasid vaja. Isegi mitte autojuhiluba ja auto ostmise luba või mingit soodustust ( ei mäleta enam täpselt) Tema ei suutnud ära imestada, et kuidas sõidab autoga inimene, kellel on üks käsi küünarnukist ära ja teise käega oli ka midagi viga, aga tema jaoks oli ehitatud auto, millega ta sai sõita .
Pilte kahjuks enam ei leia üles .

Seda ma siin üritangi seletada,et poe korra peitu ja pärast näita neile keskmist sõrme. Muidugi , eks sellistest oskaks Jaan Kollo rohkem seletada - ta ju rahva rally meister, kusjuures ümberehitamata masinaga,ma ei tea ainult kas ta siin foorumis ringi kolab.

_________________
Ei ole halba ilma heata! Raha paneb rattad käima!!!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 03 Jaan, 2008 22:07 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1995 Jeep Grand Cherokee

Liitunud: Pühapäev 23 Sept, 2007 11:39
Postitusi: 1472
Selliseid inimesi jätkub igalpool. Hiljuti oli juhus, et üks üle 60-ne tädi, kes mõlemad jalad lapsepõlves kaotanud..Eesti riik leidis, et inimene on selle ajaga nüüd kohanenud..ja tal vaid keskmine puue.. :angry: VEK-i komisjon(see kes puude raskust määrab) arvas nii..ja kui kohus, kuhu asi anti, saatis asja muutmisele, arvas see VEKI tegelane, et tema tuleb vaatama, kuidas see tädi vanni ronib ja kas vajab sealjuures abi või ei vaja..Ühesõnaga - ilm on imelikke täis..aga õnneks läheb elu edasi ja inimesed võitlevad endi eest..kõigi bürokraatide kiuste..

_________________
EV põhiseadus: § 45. Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 03 Jaan, 2008 22:46 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Reede 09 Veebr, 2007 21:34
Postitusi: 37
Asukoht: Pärnu-Tallinn-Helsinki
See on teretulnud teenuse pakkumine ja mitte ainult puudega inimestele. Puue pole ainult füüsiline. Meie ümber on piisavalt vanureid, kes vajavad sama teenust + vaimne puue.
Kuna töötan Helsingis puuetega inimestega,siis on need teemad tutttavad.Kuna töötan Helsingi Diakonissalaitoksessa nii vaimse kui füüsilise puudega inimestega + eluhammasrataste vahele jäänutega. Loodan, et saan sind aidata info ja ka kontaktidega.Hels.Diakonissalaitos tegeleb ka heategevuse jm.sots projektidega. Sul oleks kasulik lugeda www.hel.fi/vammaispalvelut kodulehekülge. Hea oleks tulla tutvuma Helsingisse kohapeale. Vötame ühendust. Tulen Eestisse 08.01.08. Kui sind huvitavad need võimalused tutvumiseks, siis võta ühendust.
Edukat uut aastat!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev 05 Jaan, 2008 4:27 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 19 Jaan, 2006 22:22
Postitusi: 3136
inks kirjutas:
See on teretulnud teenuse pakkumine ja mitte ainult puudega inimestele. Puue pole ainult füüsiline. Meie ümber on piisavalt vanureid, kes vajavad sama teenust + vaimne puue.
Kuna töötan Helsingis puuetega inimestega,siis on need teemad tutttavad.Kuna töötan Helsingi Diakonissalaitoksessa nii vaimse kui füüsilise puudega inimestega + eluhammasrataste vahele jäänutega. Loodan, et saan sind aidata info ja ka kontaktidega.Hels.Diakonissalaitos tegeleb ka heategevuse jm.sots projektidega. Sul oleks kasulik lugeda www.hel.fi/vammaispalvelut kodulehekülge. Hea oleks tulla tutvuma Helsingisse kohapeale. Vötame ühendust. Tulen Eestisse 08.01.08. Kui sind huvitavad need võimalused tutvumiseks, siis võta ühendust.
Edukat uut aastat!

:angry: kui sa oled ja töötad seal siis ära kunagi võrdle Eestit ja Soomet :angry: :angry: :angry:

Minu arvamus - katsu hoolitseda nende eest ,kes on Eestis ,mitte kommenteerida seda, mis Soomes

NB! Kõik puudega inimesed teavad ,mis on SOOMES (tule EESTISSE ja tee siin midagi)

Vastus: Raha ei saa nii palju :(

See on minu arvamus (võin ka väidelda )


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev 05 Jaan, 2008 15:16 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Reede 09 Veebr, 2007 21:34
Postitusi: 37
Asukoht: Pärnu-Tallinn-Helsinki
Pakkusin yksjalale vöimalust,et ta saaks kogemusi oma teenuse arendamiseks.Eks ta ise valib,mis teeb.Keegi ei vördlegi Eestit ja Soomet.Kuna meie sotsiaalvaldkond on alles lapsekingades,siis tulebki teadmisi ja oskusi omandada mujalt,et siin neid juurutada.


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev 06 Jaan, 2008 13:38 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Pühapäev 16 Sept, 2007 19:47
Postitusi: 267
Asukoht: Harjumaa
Käin ise tihti Rootsis ja täitsa kops läheb üle maksa, kui näed neid invataksosi seal, mis on individuaalsed ühele kliendile. Ratastool käib läbi tagumise kaldtee mahtuniversaali sisse ja läheb sõiduks kus iganes.
Aga meil.... :angry: Kui lähed omavalitsusest ideele lahendust küsima siis vastus on nagu 20 aastat tagasi.
Omal ka lapsinvaliid peres kasvamas, liikumispuuet tal pole, aga silmad on selles suunas avanenud 360 kraadi.
Olge õnnelikud inimesed, kel puuet pole!
See on õnn, mida te kunagi märgata ei oska!
Ja isiklikult oma saatust ei soovitaks ka kõige suuremale vaenlasele...
Kuigi omal kõik ihuliikmed ja organid siiani töötavad ja mitte vähe kas tead.

_________________
Don`t drive faster then you angel can fly


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 16 Jaan, 2008 8:33 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 19 Jaan, 2006 22:22
Postitusi: 3136
Nüüd siis visati uudistesse invatakso teenuse kvaliteet

Yksjalal võimalus ära jää poolele teele


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 16 Jaan, 2008 9:44 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1995 Jeep Grand Cherokee

Liitunud: Pühapäev 23 Sept, 2007 11:39
Postitusi: 1472
Oberst kirjutas:
Nüüd siis visati uudistesse invatakso teenuse kvaliteet

Yksjalal võimalus ära jää poolele teele

Seda oligi arvata..juba aastalõpu ümarlauas invaühingus tuli see arvamus-et TERMAK ei suuda/ei jõua seda teenust korraldada. Sest praegu on alles jaanuar-kõik väiksemate sõitudega kuu, aga mis saab edasi!? Kuid Tallinna linnavõim osutus kõige targemaks ju suunas asja ikkagi nii-mind ei huvita poliitika ja mul savi, kes asju valitseb seal..mul on kahju vaid puuetega inimestest, kel niigi elu pole meelakkumine ja on nüüd sunnitud kannatama.
See pole võimalus mulle-ma oleks selle võimaluse saanud juba sügisel, kui oleks tahtnud. Aga kahjuks ei suuda ma oma rahakoti peal seda teenust välja vedada-Termak kah ei suuda, aga kuna tegu riikliku aktsiaseltsiga, otsustas linn kantida oma rahad endale tagasi. Minu ettepanek ümalauas oli just sujuvalt hajutatud teenus, et seda vedu saavad pakkuda mitu firmat-olgu siis ühe poolt koordineeritud. Siis ei tuleks niisuguseid jamasid. Aga poliitikutel asjast oma nägemus-ja see ei kajastu vaid transpordis, vaid kogu puuetega inimeste elu puudutavas temaatikas. Palju on tõusnud elukallidus viimase 8 aasta jooksul-palju on tõusnud poliitikute palgad selle aja jooksul? Ei hakka neid numbreid välja tooma-aga need on suured-võrreldes sellega, et näiteks minu, kes olen 100% töövõimetu-pensioni lõpuks tõsteti-260 krooni :D
Aga poliitikat siin ei tee-muresid kah ei kurda-rühime edasi! Tegelen asjaga edasi(mitte ainult vedudega, vaid kogu temaatikaga) ja vast leian ka häid ja rahakaid-leidsin juba teise bussi, vast saab see ostetud.. aga tore, et muret tunnete ja kaasa elate-olen alati öelnud, et siin toredad inimesed! Tänud

_________________
EV põhiseadus: § 45. Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 16 Jaan, 2008 10:10 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2003 Chrysler Neon

Liitunud: Teisipäev 16 Okt, 2007 10:17
Postitusi: 453
Asukoht: Rohuneeme - Tallinn(Sikupilli) - Liigvalla
Mobiil: 56806824
Kui ei pahanda siis panen sellest jamast ka lingid siia:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=17948068
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=262421
http://www.postimees.ee/160108/esileht/ ... tte-ootama

_________________
Vahel lihtsalt jookseb kuul kokku...
Kõik metallitööd meilt! Obadus OÜ


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 16 Jaan, 2008 11:26 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Pühapäev 16 Sept, 2007 19:47
Postitusi: 267
Asukoht: Harjumaa
Meie (mitte ainult just meie) puuetega lapse eduka koolihariduse omandamiseks Tallinnas on väga palju ära teinud üks linnavalitsuse töötaja, kes on väga lähedalt seotud puuetega inimestega ning mõistab nende muret. Ei hakka siia kõigile seda nime ehk üles panema, aga väga võimalik, et juba ka tuttavad olete. Kui huvi, siis võib suhelda, ehk saab ta aidata, mul abikaasa tunneb teda isiklikult.

_________________
Don`t drive faster then you angel can fly


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 42 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia