Tänane kuupäev Pühapäev 12 Mai, 2024 19:50

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 42 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 03 Dets, 2007 18:28 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 22 Dets, 2005 11:20
Postitusi: 1662
Asukoht: Harju ja Raplamaal
Kui puuetega inimestega nii tihedalt kokku puutud, siis võiks eelkõige nende arvamust kujundamisel küsida.

Minul siin kaks jalga all ja kujutan endale ette, et vajaksin sel juhul turvalisena näivat helesiniste pivedega taustapildiga teenusepakkujaid... aga ehk on hoopis nii, et tahetaksegi erksaid värve ja ootamatuid śrifte...

Kas ja kus peaks bussijuht õppima - ehk oskab vastust anda naaber-riik Soome. Seal on puuetega inimestele aastakümneid tähelepanu pööratud ja süsteem toimib. Võib-olla mingist mtü-sarnasest tugirühmast küsida... seda enam, kui soomet pursid ka veel.

Igal juhul - ära meelt heida. Iga asja käivitamine on suurt raha nõudev. Seda enam veel pioneer olles.

Teenuse pakkuja koha peale märgigi ära, et mis seisus asi on: et "ei tea kuidas asi kujuneb. Aga praegu olen teenuse pakkuja mina, Jaan Jalakas."

Paljudel juhtudel on olnud nii, et asi ise toimib ammu ja ammu aga juriidiline pool on vormistamata kuna keegi ei tea, kuidas. Hakka aga tööga pihta ja kui asjad kulgevad siis riburadamisi teed ka ära.

Jõudu ja edu!

ps. ise olen raamatupidaja ja selles osas võid julgelt nõu küsida.

_________________
Päikest :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 03 Dets, 2007 19:44 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1995 Jeep Grand Cherokee

Liitunud: Pühapäev 23 Sept, 2007 11:39
Postitusi: 1472
albert kirjutas:
- niska syvyys ? Mis see eesti keeles peaks olema? Äkki on tegemist kaelatoega, sellel reguleeritakse kõrgust, mitte sügavust.
- kaikki tarvittavat, p.o. kaikki tarvittava, kui kasutada "tarvittavat", siis peaks järgnema veel mingi nimisõna, nt. "kaikki tarvittavat asiat"
- auriga, p.o. Auriga
- voi akt. pyöratuolin. Esiteks ei haaku see lause esimese osaga (võibolla peaks "voi" asemel olema "tai") ja teiseks, mida tähendab lühend "akt."?

see niskatuki-korkeus tai syvyys...Kontrollin! Auriga on nagu on..see rolleri mark..akt.pyöratuoli..see peaks tegelikult olema invade keeles aktiivinen pyöratuoli, s.t. käsitsi lükatav ratastool, mitte elektriline, tavaline ratastool

_________________
EV põhiseadus: § 45. Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 03 Dets, 2007 19:55 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1995 Jeep Grand Cherokee

Liitunud: Pühapäev 23 Sept, 2007 11:39
Postitusi: 1472
Aga tänud märkuste eest..nagu elu on näidanud, olen reageerinud su õigetele märkustele aktiivselt..Tore, et viitsid süveneda...proovin siis midagi veel muuta. TÄNUD

_________________
EV põhiseadus: § 45. Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 03 Dets, 2007 20:11 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1995 Jeep Grand Cherokee

Liitunud: Pühapäev 23 Sept, 2007 11:39
Postitusi: 1472
MurakaMari kirjutas:
Jõudu ja edu!ps. ise olen raamatupidaja ja selles osas võid julgelt nõu küsida.

Tänud siis, et vaevusid süvenema ja ka oma nõuandeid jagama. Eks see värvide-sriftide teema ole mulle endalegi valus ja ei tea veel, mis õigem oleks. Senini on just need, kes ise toolis, asja hekas kiitnud (ja ka endale lehte tahtnud-uuendust enda lehele). Selle Soomega on kah, nagu on-käisin hiljuti Tampere inavamessil-kutsuti. Ja seal pole kah asi paljus parem, näiteks teinud nad seal tugevalt üle milli maksva bussi, aga bussil mitu viga. Esiteks-tagatõstuk ühe punktiga-s.t. et raskemaid toole tõstes(elektritool 100.110 kg.+kasutaja 75-200 kg.) siis painutab asja kõveraks..Samuti on nad ratastoolibussi toppinud nii palju istmeid(milleks???) et vahele mahub vaid tavatool e.aktiivne ratastool..elektritooliga vahele ei mahu(see laiem).Muu kõik vägev-neoontuled laes, puitlauad jne.Aga asja see ei paranda ju. Vaidluste tagajärjel sommidega, võeti mu telefoni nummer ja lubati ühendust võtta-konsultatsioonideks. Mina-kes olen tegelikult alles asjast huvituja, aga nagu mainisin, ei tee asju poolikult. Kursused jah-neil toimivad..aga minu plaan oleks koolitada siin keski välja..kas siis Soomes või mujal-ja see isik saaks siin kohapeal läbi viia juba neid kursusi, tuleks odavam, kui kõiki Soome kupatada. Sest tegelikult peavad selle invatranspordi kursuse läbinud olema ka nii trolli-kui bussijuhid..neil kah ju kaldteed sees nüüd. Ja sellist kursuste teemat saaks siin kohapeal luua-samas invaühingus näiteks. Projekt teha, rahad tulevad jne. Seda üritangi seal praegu selgeks teha-aga olen suht väike inime. Aga muidu tänud..siiralt..ja üritan ka miskit edasi minekuks ära teha!!

_________________
EV põhiseadus: § 45. Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 03 Dets, 2007 20:26 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 22 Dets, 2005 11:20
Postitusi: 1662
Asukoht: Harju ja Raplamaal
Eks see ole. Puudega elada, seda ei kujuta ette enne kui kokku puutud. Sama asi on liiklusõnnetuse jms-ga - kuni ise pole kogenud, ei tea ikka mitte kui midagi.

Kas inva-ühingus aktiivseid inimesi ei ole? Organiseeri mingi punt kokku, kes nõustaksid. Seal peaks ju olema erineva eriala- ja taustaga inimesi koos. Ehk on mõni juristki abiks võtta - seadustes tuhlamisest üksi ei piisa, seda keelt peab oskama "tõlgendada". Kuni asi pole käima läinud on ka selge,et mingeid miljoneid kaasa-aitajatele pakkuda pole. Tulebki loota heale tahtele.

Lähtu ideest: ise tehtud - hästi tehtud. Kodulehele võid jätta ruumi nupule "ideed ja ettepanekud" ning loota tagasisidele.

Soome kohta - kummaline: mina arvasin, et seal on kõik ette/taha ära mõeldud ja paika pandud. Vot sulle siis säh.

:niks:

_________________
Päikest :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 03 Dets, 2007 20:37 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1995 Jeep Grand Cherokee

Liitunud: Pühapäev 23 Sept, 2007 11:39
Postitusi: 1472
MurakaMari kirjutas:
Puudega elada, seda ei kujuta ette enne kui kokku puutud. Sama asi on liiklusõnnetuse jms-ga - kuni ise pole kogenud, ei tea ikka mitte kui midagi.:niks:

Ega jah, kuni ise ei sattunud sellesse puudega inimeste kategooriasse(päris hiljuti muide) siis ei teadnud asjast miskit - praegu on iga päev kalendris nagu koolitus-aina rohkem silmad avanevad. Mis puutub muusse, siis puuetega inimeste ühingu esimees (valitav amet..iga 3 aaasta tagant) on ise jurist - ja teeb palju nende inimeste jaoks. Ants Leemets nimi - minu sügav austus Talle. Õnneks muidugi aktiivseid inimesi on...aga igaüks tegeleb omaga - kes korraldab võitluskunsti trenni, kes muud, sest kahjuks enamus olijaid on kammitsetud foobiatega. Ja selliste aktiivsemate esmaseks ülesandeks ongi tirida "valgele" need, kes jäävad oma tooliga üksi. Mina omalt poolt võin kiita eriti ühte inimest - Auli Lõoke, tänu temale on paljud asjad muutunud ja muutumas. Inimene on andnud oma hinge asjale. Ka mina üritan seda teha, kuid seni veel isegi õpin. Seega ka reostan teie klubi foorumit oma teemaga - sest ma ei ole täiuslik, liiga värske sant veel, et oskaks öelda miskit asjalikku. Aga ma püüan ja seega ka tüütan teid - tundute olevat mõistvad inimesed ja vast saan siit vähemalt ideid - seni olen ju saanud kah :). Aga luban, et tegelen asjaga edasi, ja vast tuleb kah miskit välja.

_________________
EV põhiseadus: § 45. Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 04 Dets, 2007 21:06 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1995 Jeep Grand Cherokee

Liitunud: Pühapäev 23 Sept, 2007 11:39
Postitusi: 1472
Ma lisaks siia väikese märkuse. Niipalju kui mina olen invasega kokku puutunud (tänapäeva kontekstis siis puudega), ei huvita tegelikult keskit eriti, mis nime all on teenuse pakkuja. Kui ma istun ikka miskis 100kg ratastoolis ja mul on vaja teise linna otsa sattuda, näiteks arsti juurde, siis on mulle tähtis vaid üks - et oleks buss, kes mind toimetaks sinna. Ja ma ei hakka registrist kontrollima, kas on see firma ja muud sellised. Lihtsalt kogu see temaatika on osadele inimestele eluliselt nii vajalik, et ärinimi ei mängi rolli.Kujuta ennast korraks sellisesse olukorda (hoidku jumal selle eest muidugi!), et istud ratastoolis kuskil lasnamäel, ja sul on vaja sattuda Mustamäe PERH-i arsti vastuvõtule - sind ei huvita, kes sind viib, vaid see, et sa sinna saaksid. Pettust, ärinime ja muud staffi otsivad pigem need, kes ise asjaga tegelevad, või on kokku puutunud. Puuetega inimeste seltskond on väga solidaarne ja hoiavad kokku.-toimib täiega ka nn.sisetelefon, kui kuskil miskit mäda, on see kohe teada. see nõue nime avalikustamiseks oleks pigem tavataksole loogiline. Lihtsalt otsustasin selle repliigi lisada-kuigi panin kodukale selle äriühingu nime üles. sa räägid tõesti väga sjalikku juttu ja märkused väga abistavad. Tore, et on selliseid inimesi - minu respect. Aga temaatika üldiselt selline...kahjuks vist

_________________
EV põhiseadus: § 45. Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 05 Dets, 2007 19:24 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1997 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Kolmapäev 31 Jaan, 2007 22:22
Postitusi: 891
Asukoht: L-VIRUMAA
Üks väga hea üttlus on selle kohta"Terve ei tunne haige valu" .Usun et ega sa selle teemaga ei tüütagi ja se täitsa õiges kohas.Oli üks intsident siin endalgi, õnneks sain asja korda aga õppida oli sellest palju! Edu!

_________________
Ei ole halba ilma heata! Raha paneb rattad käima!!!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 31 Dets, 2007 20:43 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2007 Chrysler 300C

Liitunud: Reede 20 Juul, 2007 14:32
Postitusi: 392
Asukoht: Göteborg
Tsiteeri:
Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuamet ning Tallinna puuetega inimeste koda teatavad, et alates 1. jaanuarist 2008 osutab invabussi taksoteenust Tallinna linna puuetega inimestele soodushinnaga taksokaardi alusel Termaki Autopargi AS.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=17825725


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 31 Dets, 2007 20:49 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1995 Jeep Grand Cherokee

Liitunud: Pühapäev 23 Sept, 2007 11:39
Postitusi: 1472
albert kirjutas:
Tsiteeri:
Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuamet ning Tallinna puuetega inimeste koda teatavad, et alates 1. jaanuarist 2008 osutab invabussi taksoteenust Tallinna linna puuetega inimestele soodushinnaga taksokaardi alusel Termaki Autopargi AS.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=17825725

..jah..puuetega inimeste kahjuks otsustati paar nädalat tagasi see asi nii lahendada..leiti halvimast halvim...kuna Tulika on kallimaid taksofirmasi ja neil pole asjaga seni ju veel kogemusi ja Termak-on lihtsalt Termak..seal pole sõnu vajagi...Miks ja kes nii otsustad-ja kellele see kasuks-see jääb senini Sots.mini ja Keskerakonna arhiividesse..
P.S..mind isiklikult see ei puuduta, kuna töötan projektide raames..see pole kadedus, vaid kahju inimestest, kes olenevad sellest teenusest

_________________
EV põhiseadus: § 45. Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 31 Dets, 2007 21:19 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede 03 Veebr, 2006 19:22
Postitusi: 871
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tõmmati sulle müts pähe jah :shock:
Oled vales parteis...... :think: :shock: :doh:


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 01 Jaan, 2008 2:36 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1997 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Kolmapäev 31 Jaan, 2007 22:22
Postitusi: 891
Asukoht: L-VIRUMAA
kle yksjalg soovin sulle head uut aastat!!!!!! öeldakse et kui meeste rahvas seda esmalt teeb läheb tuleval aastal paremini .Igatahes hoia oma profiili ja ole tugev (Seda ma soovitasin ka aataid tagasi ka ühele oma sõbrale ja nüüd on rally meister ). Ole tugev !CHRCLUB on sinuga!

_________________
Ei ole halba ilma heata! Raha paneb rattad käima!!!


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 03 Jaan, 2008 0:06 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev 19 Jaan, 2006 22:22
Postitusi: 3136
Tsiteeri:
Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuamet ning Tallinna puuetega inimeste koda teatavad, et alates 1. jaanuarist 2008 osutab invabussi taksoteenust Tallinna linna puuetega inimestele soodushinnaga taksokaardi alusel Termaki Autopargi AS.

See peaks olema vastuolus konkurentsi seadusega ( või kuidas seda nimetati)
Ja kui sa seal puudega inimeste seltskonnas juba oled siis saad sealt ka omale klientuuri. Muidugi üks küsimus on kas puudega inimene tohib osutada sellist liiki teenust ?????
On selline lause - puudega järelikult ohtlik (kirjavahemärgid paneb igaüks ise)
NB! Ei lugenud kogu seda eelnevat läbi


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 03 Jaan, 2008 16:51 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1995 Jeep Grand Cherokee

Liitunud: Pühapäev 23 Sept, 2007 11:39
Postitusi: 1472
Sellest oli Invaühingu kooselekul juttu - et asi tegelikult ju puudutab konkurentsiseadust ja samas linna selline teguviis välistab puuetega inimestele valikuvõimaluse s.t. seab ta alamasse klaasi tavakodanikust. Sul ju on õigus valida..taksot tellides, millega sõidad..tahad võtta miski X takso, tahad, valid preztiisikama. Aga noh - Tallinna linna see asi ei huvita, nad lihtsalt ei VIITSI selle asjaga tegeleda..üks suur hämamine ja keerutamine käib..Vastavalt seadusele saab sellist transporditeenust korraldada ainult läbi avaliku enampakkumise. Väidetavalt oli linn selle pakkumise ka välja kuulutanud..aga vaadates Sots. minni koduleheküljele siis mina seda pakkumist seal küll ei näinud..ei üleval, ei arhiivis (see pidi olema detsembris eelmine aasta). Vastavalt avaliku teabe seadusele tahaks ju kah seda näha - aga ju ma nii loll, et ei oska otsida.. :think:
Mis puutub, aga, et kas puudega inimene ise võib sellist teenust osutada, siis miks mitte - kui suudab..seadus ei keela seda..pigem on segadus selles, et kas peab olema taksolitsents, või lihtsalt kui juhuvedu..firma, kes seda eelnevad 8 või nats rohkem aastaid seda teenust tegi - sellel puudusid igasugu load ja litsentsid..ja tegi. Mina aga tahaks endale ikkagi seadusliku põhja saada - ja seni pole keegi suutnud advekaatselt vastata, mis siis selleks vaja on.
Puudega ohtlik :) - see oleks minu iseloomustus - sest olen vist ainuke, kes selle asja kallal susib ja kõiksugu tädid mugavate kohtade peal, vihkavad mind juba ammu

_________________
EV põhiseadus: § 45. Igaühel on õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev 03 Jaan, 2008 18:07 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1997 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Kolmapäev 31 Jaan, 2007 22:22
Postitusi: 891
Asukoht: L-VIRUMAA
Kui arvestada kes Tallinnas võimul on, siis pole midagi imestada, kui avalik pakkumine tehakse mitteavalikult. See kui arvad, et nad vaatavad su kohta nagu puudega ja ohtlik, siis võta omale naine sekretäriks, las ajab asju, sina juhata vägesid. Kui autojuht ei sobi, võta sõber poole kohaga ja miinimumpalga eest tööle, ning kui litsents käes, vabasta ta töölt omal soovil. Sul ju OÜ. Ei tohiks keeruline olla.

_________________
Ei ole halba ilma heata! Raha paneb rattad käima!!!


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 42 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia