Tänane kuupäev Pühapäev 19 Mai, 2024 20:46

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: kliima nuppude valgus
PostitusPostitatud: Teisipäev 13 Mai, 2008 14:43 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 18 Dets, 2006 17:04
Postitusi: 67
Tere ja jõudu jälle,

2004 GV ja kliimaseadme nupuvalgus kustunud...otseselt ju vaja ei ole aga närvidele käib et esipaneel kõik pime.
Huvipärast katkusin asja lahti ja pirnid seal täitsa olemas...läbi põlenud ka muidugi. Tegemist siis trükiplaadi külge joodetavate pirnidega..mitte tavaliste keeratavate/auku lykatavate pirnidega. Nüüd küsimus kas keegi on seda tööd juba enne teinud ning oskab öelda millised pirnid sinna käivad? Käisin läbi oomipoe. ben autotarbe ja serigo...igalt poolt raputati pead...ja ei osatud mind aidata..

ahsoo...silberauto varuosamüüjale saatsin meili juba eelmisel nädala..siiani ootan vastust.. :think:

terv
dep@nupud pimedad


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev 13 Mai, 2008 21:19 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2003 Chrysler Neon

Liitunud: Teisipäev 16 Okt, 2007 10:17
Postitusi: 453
Asukoht: Rohuneeme - Tallinn(Sikupilli) - Liigvalla
Mobiil: 56806824
Kui saaksid pinge ära mõõta ja kui viitsid neist pildi teha (informatiivses mõttes)... ehk isegi mõtleb miskit välja :)

_________________
Vahel lihtsalt jookseb kuul kokku...
Kõik metallitööd meilt! Obadus OÜ


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 14 Mai, 2008 11:04 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 18 Dets, 2006 17:04
Postitusi: 67
njah..oma lollus...pildi oleks ju võinud kohe teha kui asi laiali oli...
eile sain Silberist lõpuks ka vastuse...ametlikult vahetamisele ei kuulu,
istmesoojenduse nuppude paneel ca 1500 EEK, kliima juhtplokk 4800 EEK.
Mitteametlik info oli et keegi elektrik on omast tahtest asjaga nikerdanud kuid kuna pirnide võimsuse kohta andmed puuduvad siis oli tulemus olnud katse-eksituse meetodil suht jama......(ehk siis liig väike võimsus ilmselt)
katsun nädalavahetusel äkki selle jama uuesti lahti katkuda..siis teen pilti ka:)

terv
dep@pimedad nupud


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev 14 Mai, 2008 11:09 
Eemal
CHR Club
CHR Club
Kasutaja avatar
2002 Chrysler Sebring

Liitunud: Pühapäev 05 Veebr, 2006 16:58
Postitusi: 619
Asukoht: Tallinn
Ãœhe Stratuse puhul on tehtud asi led'ide peale.
ilmselt soodsam kui Silberauto poolt pakutud.

http://www.macustom.eu/ee/gallery/item/18


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 16 Mai, 2008 0:38 
Eemal
Kasutaja
2001 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Neljapäev 20 Sept, 2007 19:17
Postitusi: 292
Asukoht: Viljandi
Mobiil: 5282229
Minul sama probleem: istmesoojenduste, tagumise kojamehe ja ohutule lülitite blokis ei põle ükski taustavalgustuse pirn ja kliimablokis põlevad vaid kaks pirni. Võtsin nad lahti ja uurisin asja - mõlemas plokis on 5 pirni , mis on ühendatud rööbiti. Lülitite blokis saavad läbi takistite ja millegi veel samast toitest toite ka lüliti seisundit näitavad valgusdioodid. Kahjuks ei juhtunud parajasti suplerit käepärast olema ja pirnide läbimõõt jäi mõõtmata, aga kliimabloki pirnide kõrgus oli umbes 1,1cm.
ELFA poest vaadates jäi silma, et pirnid olid kas 50mA või 80mA. Mõtlesin katsetada 50mA pirnidega, aga kas 12 või 14 voldistega, see on küsimus? Kuna mootori töötades tuleb pingeks ligikaudu 14 V , siis peaks vist kasutama 14 voldiseid? Kuid ega see 2volti suurem pinge ei tohiks hõõglambile kah miskit erilist teha. Põlebki heledamalt (ja kiiremini läbi).
Näidikutebloki taustvalgus peaks olema ju lahendatud ka samasuguste pirnidega? Seal pole keegi midagi katsetanud?


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 16 Mai, 2008 9:47 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2003 Chrysler Neon

Liitunud: Teisipäev 16 Okt, 2007 10:17
Postitusi: 453
Asukoht: Rohuneeme - Tallinn(Sikupilli) - Liigvalla
Mobiil: 56806824
TICU kirjutas:
...ELFA poest vaadates jäi silma, et pirnid olid kas 50mA või 80mA. Mõtlesin katsetada 50mA pirnidega, aga kas 12 või 14 voldistega, see on küsimus? Kuna mootori töötades tuleb pingeks ligikaudu 14 V , siis peaks vist kasutama 14 voldiseid?....


Täitsa õigel teel... Kui on voldid mõõdetud ja pirni suurus(gabariit) sobib , polegi muud kui võta kolb ja jooda asjad külge. Natuke rohkem peab vaeva nägema sel juhul kui tahad vastavad pirnid dioodide vastu vahetada. Mina paneks 14V 80mA pirni. Jälgida tuleb muidugi plastiku kaugust pirnist sest pirn läheb ju kuumaks.

Edu töös. :hi:

_________________
Vahel lihtsalt jookseb kuul kokku...
Kõik metallitööd meilt! Obadus OÜ


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede 16 Mai, 2008 9:57 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 18 Dets, 2006 17:04
Postitusi: 67
Tere Ticu

Kui sa pirnid leitud saad ja ära ka paigaldad siis ole kena ja hõika siin maha millised pirnid ja kust said. Siis tean ise ka kust ja mida ostma hakata:)
Tundusid küll jah samasugused pirnid olema nii nuppude taustavalguses kui ka kliimablokis.

dep


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev 18 Mai, 2008 21:13 
Eemal
Kasutaja
2001 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Neljapäev 20 Sept, 2007 19:17
Postitusi: 292
Asukoht: Viljandi
Mobiil: 5282229
Ameeriklaste minivan foorumis on keegi juba oma kliimablokil need pirnid vahetanud. Tema kasutas 12V ja 60mA pirne numbriga 7219. Leida Eestist sarnaste andmete ja mõõtudega pirne polegi nii lihtne. Kuigi lõpuks mingi võimalus vist avanes. Eks annan teada kui õnnestub sealt tellida.
Proovin siiski uuesti need blokid lahti lammutada ja ka pirnid juba trükkplaadilt eemaldada, järsku sobivad ka mingite Eestis enamlevinud mõõtmetega pirnid. Ja kontrollin üle, kas ikka mõlemale blokile sobivad ühesugused pirnid, sest palja silmaga vaadates tunduvad lülitite bloki pirnid natuke teistsugused.
Kliimablokk [albumimg]1346[/albumimg]

Lülititeblokk [albumimg]1347[/albumimg]


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 19 Mai, 2008 9:54 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 18 Dets, 2006 17:04
Postitusi: 67
Hommik,

TICU, kui leiad miskised pirnid ja neid tellima peab ja mingit hingehinda ei maksa siis ehk tellid kohe minule ka ära? Pärast äkki ilge jama neid omakorda tellima hakata. Ehk siis kui Sul täpsem inff siis pane mulle privaatsõnum ja kopereerume äkki?

Terv
dep


Tagasi üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev 26 Mai, 2008 22:47 
Eemal
Kasutaja
2001 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Neljapäev 20 Sept, 2007 19:17
Postitusi: 292
Asukoht: Viljandi
Mobiil: 5282229
Sai pirnid tellitud ja tänu depeche abile ka kätte saadud. Aga nagu ikka läheb esimene vasikas aiataha. No ei leia mitte kuidagi seda õiget mõõtu. Ja loomulikult jätad mingi tähtsa asja märkamata.

Kliimablokki lähevad pirnid 4x10mm alumise ümbrisega. Mina paigaldasin tellitud 3x7mm ilma aluseta pirnid. Vähemalt 12V 60mA paistis sobivat päris hästi. Alustame siis katsetusi vastupidavuse osas. (Arvatavasti peaks kujupoolest sobima kõigeparemini ELFAS koodiga 33-515-66 olevad pirnid, aga vähemalt meie saadud pirnid kõlbavad katsetusteks hinnapoolest, kuna antud isendist on nad 6x odavamad)

Lülititeblokis oleva pirni mõõtmed on 4x9mm, millest 4mm on üsna vajalik läbimõõt, kuna pirn istub pesas ja peale käib talle värviline kummikate. 3x7 pirnide peal ei tahtnud see kummijublakas kuidagi püsida, samas need klliimabloki pirnid jälle ei mahtunud oma aluse tõttu sinna pessa. Jätsin praegu need pirnid vahetamata, kuid ega midagi sobilikku 12 voldist sinna leida ka ei õnnestunud. Sobiliku mõõtmega on olemas 14v 80mA pirnid. Võibolla katsetatan neid kunagi.


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia