Tänane kuupäev Teisipäev 19 Mär, 2024 8:25

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev 30 Mai, 2011 17:23 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 30 Mai, 2011 7:47
Postitusi: 22
Tere foorumikaaslased.Olen siis keskkonnas alles uus ja ka väheteadlik sellest masinast.Ehk saate vähe mind asjaga kursi viia.Sai siis soetatud omale pealkirjas toodud masin.Esmapilgul tundub masin täitsa mõnus ja irmus lahmakas.Väga mugav masin peaks mainima.Küljes ka laiendid mis vähe levinud nende peal minuteada.Ei soovitatud küll seda masinat osta nende nõrga kasti ja ka mootori poolest ei tea kas see on ainult müüt või tegelikult tehnika poolepealt nõrk masin.Aga jah esmapilgul olen masinaga rahul.Kerged vead on vaja ära likvideerida nagu näiteks on vaja eest ventikad tööle saada kuna hetkel need ei tööta mingil tingimusel.Siis peaks ära vahetama parempoolse sisemise pooltelje otsa ja välja vajavad vahetamist ka taga amordid.Kui need korda saaks peaks masin enam vähem heas seisus olema.Sees on masinal sinakas hall nahksisu.Ees on ees on istmesoojendused ja juhiiste elektriliselt reguleeritav.Istmesoojendused kahjuks ei tööta.Arvatavasti matid läbi.Kerekohapealt tundub enamvähem.Tagaluuk on tiba roostes aga ülejäänud kere paistab normaalne.Autol on ka gaasiseade.Loodan et tehnika alt ei vea mind.Kes viitsib ja oskab võiks vähe rohkem valgustada mind selle auto kohapealt, et kuidas mootor ja kast ja kõik muud asjad vastu peavad jne.Oleksin väga tänulik.Paar pilti ka siis masinast:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 30 Mai, 2011 17:45 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
Õnnitlused masina soetamise puhul ;)

Vaatasin istmeid ning... 2,4 peaksid olema veluurist aga sul nahast ja nahk ei paista olema originaal...
Juhiiste, mis on sul elektriline (eeldatavasti vahetatud)... 2,4 ei ole elektrilisi istmeid, minu teada. 3,3 LE alates peaks olema võimalik elektrilisi istmeid saada.
Seega, et elektrilised istmed tööle saada peaksid üle vaatama vooluahela (valmidus peaks ehk olemas olema) ning sinna juurde kuuluvate releede ja kaitsmetega.

Ventikad peaksid hakkama tööle siis, kui jahutusvedeliku temp on saavutanud norm tempi või konditsioneer töötab (töötab ka siis, kui siseõhk on suunatud klaasile),
Pigem vaata üle releed ja kaitsmed.

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 30 Mai, 2011 18:01 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 30 Mai, 2011 7:47
Postitusi: 22
hmm kirjutas:
Õnnitlused masina soetamise puhul ;)

Vaatasin istmeid ning... 2,4 peaksid olema veluurist aga sul nahast ja nahk ei paista olema originaal...
Juhiiste, mis on sul elektriline (eeldatavasti vahetatud)... 2,4 ei ole elektrilisi istmeid, minu teada. 3,3 LE alates peaks olema võimalik elektrilisi istmeid saada.
Seega, et elektrilised istmed tööle saada peaksid üle vaatama vooluahela (valmidus peaks ehk olemas olema) ning sinna juurde kuuluvate releede ja kaitsmetega.

Ventikad peaksid hakkama tööle siis, kui jahutusvedeliku temp on saavutanud norm tempi või konditsioneer töötab (töötab ka siis, kui siseõhk on suunatud klaasile),
Pigem vaata üle releed ja kaitsmed.


Tänud.Ees töötab elektriiste aga istmesoojendus ainult ei tööta esimesel kummalgi istmel.Aga kuidas nende mootorite ja kastidega lood on.On see kindlam mootor kui 3,3?


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 30 Mai, 2011 18:52 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
Raske öelda, sest eks see üks mõnus ennustus ole.
Kui tahad kindlust siis kasuta häid hooldusvahendeid ja teosta korralist hooldust. Ning soovitaks kindluse mõttes korraks karterisse piiluda....
Samas ei välista see mõne anduri vindumist või õhtale minemist, mis takistab mootori korrektset tööd.
Hektel, kui vaatad voyageri teemat, siis osadel 2,4 ei tööta mootor sujuvalt, samas me ei tea kui paljudel tegelikult mootor töökorras on :roll: sest ega keegi eriti ei tule siia hõiskama, et minu masina mootor on korras ja kõik.

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Esmaspäev 30 Mai, 2011 22:14 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1996 Chrysler Voyager

Liitunud: Laupäev 14 Juun, 2008 15:39
Postitusi: 236
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kui seda endine omanik veel teinud pole, siis soovitaksin kohe peale ostu piduriõli ära vahetada.

Bensiinimootorite vastupidavust ei oska võrrelda. See sõltub sellest, kuidas sõidad ja hooldad. 2.4L mootori hooldus (varuosad ja remont) on kindlasti odavam kui 3.3L V6 (silindrite, tihendite jms arv).

On arvamusi, et 2.4L mootor jääb möödasõites või siis 7 inimest vedades lahjaks. Päris nii see ka ei ole. Kui mootor, sidur ja pidurid korras, siis jõudu tal jätkub. Endal on sama mootor (kuigi lühem variant), 6.-e liikmeline pere, pluss 40 kg kaaluv koer ja mina suurt probleemi kiirenduse juures ei näe. Kõik sõltub ju ka sellest, kui äkiline juht oled ja kui tihti on vaja täislastis sõita. Tegemist ei ole ju raketiga. Lisaks on suviti haakes ka 1.2t haagissuvila ja oma sõidud saab kenasti sõidetud. Aga jah, eks igaüks kiidab oma sõiduriista ja niipalju, kui on autode kasutajaid, on ka erinevaid arvamusi.

Radika ventilaatorid.
Vaata, milline on soojaks ajatud mootori jahutusvedeliku temperatuur! Niipalju, kui mina olen näidikut armatuuris jälginud, siis seier seisab poole peal ja ei ületa neljandat kriipsu e. siis, kui sinist algkriipsu mitte arvestada, seisab seier töösooja mootori korral kuskil kolmanda valge kriipsu peal (termostaat on hiljuti vahetatud). Kui seier ei jõuagi sellesse asendisse tõusta, siis võib viga olla termostaadis. Termostaadi klapp ei sulgu lõpuni (piisab väiksest pilust), suur veesärk on pidevalt taga ja ventilaatorid ei hakkagi tööle. Täpselt ei tea, kas ka kevadel aga talvel ei hakka ventilaatorid sellise vea korral ka mootori tühikäigul (kohapeal seistes) tööle. Veetemperatuur lihtsalt ei tõuse nii kõrgele..
Kui seier ületab kolmandat valget kriipsu ja ventilaatorid ei käivitu, siis otsi viga kaitsmetes, releedes või ühenduskohtades.
Käsiraamatus on kirjas, et kuskil 104°C veetemp. juures töötavad ventilaatorid väiksel võimsusel, 110°C juures täisvõimsusel ja 101°C juures võivad juba välja lülituda.

_________________
Minu Minivan - '96 Chrysler Voyager 2,4 SE
Müüa juppe!


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 31 Mai, 2011 0:16 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 30 Mai, 2011 7:47
Postitusi: 22
Voyka kirjutas:
Kui seda endine omanik veel teinud pole, siis soovitaksin kohe peale ostu piduriõli ära vahetada.

Bensiinimootorite vastupidavust ei oska võrrelda. See sõltub sellest, kuidas sõidad ja hooldad. 2.4L mootori hooldus (varuosad ja remont) on kindlasti odavam kui 3.3L V6 (silindrite, tihendite jms arv).

On arvamusi, et 2.4L mootor jääb möödasõites või siis 7 inimest vedades lahjaks. Päris nii see ka ei ole. Kui mootor, sidur ja pidurid korras, siis jõudu tal jätkub. Endal on sama mootor (kuigi lühem variant), 6.-e liikmeline pere, pluss 40 kg kaaluv koer ja mina suurt probleemi kiirenduse juures ei näe. Kõik sõltub ju ka sellest, kui äkiline juht oled ja kui tihti on vaja täislastis sõita. Tegemist ei ole ju raketiga. Lisaks on suviti haakes ka 1.2t haagissuvila ja oma sõidud saab kenasti sõidetud. Aga jah, eks igaüks kiidab oma sõiduriista ja niipalju, kui on autode kasutajaid, on ka erinevaid arvamusi.

Radika ventilaatorid.
Vaata, milline on soojaks ajatud mootori jahutusvedeliku temperatuur! Niipalju, kui mina olen näidikut armatuuris jälginud, siis seier seisab poole peal ja ei ületa neljandat kriipsu e. siis, kui sinist algkriipsu mitte arvestada, seisab seier töösooja mootori korral kuskil kolmanda valge kriipsu peal (termostaat on hiljuti vahetatud). Kui seier ei jõuagi sellesse asendisse tõusta, siis võib viga olla termostaadis. Termostaadi klapp ei sulgu lõpuni (piisab väiksest pilust), suur veesärk on pidevalt taga ja ventilaatorid ei hakkagi tööle. Täpselt ei tea, kas ka kevadel aga talvel ei hakka ventilaatorid sellise vea korral ka mootori tühikäigul (kohapeal seistes) tööle. Veetemperatuur lihtsalt ei tõuse nii kõrgele..
Kui seier ületab kolmandat valget kriipsu ja ventilaatorid ei käivitu, siis otsi viga kaitsmetes, releedes või ühenduskohtades.
Käsiraamatus on kirjas, et kuskil 104°C veetemp. juures töötavad ventilaatorid väiksel võimsusel, 110°C juures täisvõimsusel ja 101°C juures võivad juba välja lülituda.

Äitähh info eest.Miks tasub kohe pidurivedelik ära vahetada?Temp tõuseb kohapeal seistes üle normi ja ikkagi ventikad ei tööta.Kastil on ka veel selline iseärasus et kui kiirendada kiirelt siis millegi pärast ei taha neljanda käigupeale tagasi minna enam nagu lukustaks omale kolmanda sisse.siis jääd seisma suretad auto välja ja kõik toimib jälle ilusti.ise mõtlesin seda et äkki kuna ventikad ei tööta ja temp tiba kõrgeks läheb siis äkki see kasti õli muutub liiga vedelaks ja kast läheb lihtsalt lolliks korra nagu ei suudaks tuvastada mis käik parasjagu sees on või midagi sellist aga see minu arvamus mis te arvate sellisest asjast?


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 31 Mai, 2011 3:08 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
1996 Chrysler Voyager

Liitunud: Laupäev 14 Juun, 2008 15:39
Postitusi: 236
Asukoht: Lõuna-Eesti
Pidurivedelik ära vahetada ikka selle jaoks, et pidurid korralikult töötaks. :) Et kõik osad liiguks piduriõli peal, mitte mingi veesolgi peal. Seda soovitatakse tegelikult vahetada kõikidel autodel iga 2..4 aasta tagant. Aja jooksul piduriõli absorbeerib niiskust, mille tagajärjel langeb selle keemispunkt ja halvenevad selle tööomadused. Vedeliku määrdevõime langeb ja see ei kannata ka enam kuuma ega külma. Foorumist võib leida palju postitusi, kus pidurid on lakanud töötamast, jäävad peale jne.. Eks suurem osa nendest hädadest tulenebki vana pidurivedeliku kasutamisest, mille tagajärjel mõni jupp kulub, korrodeerub või puruneb. Varuosad aga ei ole odavad. Näit, kahjustada saanud pidurisadula kolb maksab kuni €40.
Mõni aasta tagasi, kui mina oma pidurisüsteemile kap. remonti tegin, siis imestusega nägin, mis selle sooltes voolas. Pidurivedelikuks seda igatahes nimetada ei saa. Poleks ma seda solki oma silmaga näinud, ei oskaks ka praegu seda soovitust anda.
Et tee peal üllatusi ei tuleks, siis väike profülaktika võiks piduritele ikka teha.

Automaatkäigukasti kohalt olen ümar "O".. Manuali puhul ütleksin, et viga hoovastikus või siis kast jumala kuiv.
Usun, käikude värk ikka ventilaatoritest ei sõltu. Seal mingi muu kotermann sees.

_________________
Minu Minivan - '96 Chrysler Voyager 2,4 SE
Müüa juppe!


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Teisipäev 31 Mai, 2011 7:31 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Grand Voyager

Liitunud: Kolmapäev 22 Sept, 2010 17:11
Postitusi: 45
Asukoht: Tartu
hmm kirjutas:
ega keegi eriti ei tule siia hõiskama, et minu masina mootor on korras ja kõik.


Minu masina mootor on korras :yeehaa:

_________________
Vaikiv Pinge


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 01 Juun, 2011 20:08 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Esmaspäev 30 Mai, 2011 7:47
Postitusi: 22
Kas originaal makil on rca väljundid taga?


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 01 Juun, 2011 20:52 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
tinnuri kirjutas:
Kas originaal makil on rca väljundid taga?

ei

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Reede 10 Juun, 2011 10:55 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Kolmapäev 13 Juun, 2007 0:13
Postitusi: 1102
Asukoht: viljandi vöi siis lohja
Mobiil: 56684864
käigukasti õli jahutatakse ka nendesamade ventilaatoritega,et see keema ei läheks,kuumalt muutuvad ka ju määrimis omadused,ventikatest veel esiteks vaata kas kaitse terve see üks neist 40 A ja siis topi käsi sinna vahele ja proovi ka need vabalt ringi liiguvad,minul oli selline variant ,et üks ventilaator oli läbi ja sellest lasi kaitset läbi,võtsin läbiläinult pistiku lahti ja teine töötas piisavalt ,et jahutada,nüüdseks mõlemad vahetatud ja veel võib rikkis olla andur mis ventilaatorid tööle paneb,asubjuhi pool ees stange taga kere küljes kandiline musta värvi.

_________________
kahte head asja pole olemas.....


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Reede 10 Juun, 2011 23:54 
Eemal
Kasutaja
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev 11 Juun, 2006 12:37
Postitusi: 501
Asukoht: Harjumaa
tinnuri kirjutas:
Aga kuidas nende mootorite ja kastidega lood on.On see kindlam mootor kui 3,3?


Eh, kui masin ostetud juba, mis seal enam võrrelda mis on kindlam ja mis mitte.


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 25 Apr, 2012 12:32 
Eemal
Kasutaja

Liitunud: Teisipäev 10 Jaan, 2012 19:21
Postitusi: 23
Tohib ehk uurida, et mida tähendab GS mudelinimes?


Tagasi üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: Kolmapäev 25 Apr, 2012 13:51 
Eemal
Klubi juhatus
Klubi juhatus
Kasutaja avatar
2001 Chrysler Sebring

Liitunud: Neljapäev 29 Dets, 2005 1:56
Postitusi: 4720
Asukoht: E-R Tartu, LP Rakvere
Mobiil: 5211502
põhjad, millele masin on ehitatud e. platvormid

http://en.wikipedia.org/wiki/Chrysler_S_platform#NS

_________________
Ei ole olemas õiget teed aga ka mitte valet teed. On raskeid teid ja on kergeid teid. Tähtis on see, et teelise siht on selge, samm on kindel ja king ei pigista. Kõik muu selle ümber on tühi pläma :)


Tagasi üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
Chrysler Club Estonia